01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Festival NaMax - čajovna

Bogdan Walek

01.11.2005

Festival NaMax - čajovna

Zdroj: namax.image33.org

Během festivalu Namax v Českém Těšíně jsme měli možnost postavit 3 stanové čajovny v různých částech města. Já jsem měl na starosti jednu z nich, konkrétně tu na sídlišti ve Svibici. Čajovna byla postavena na velmi dobrém místě, protože se nacházela blízko cesty kudy denně procházelo mnoho lidí ze Svibice do města a opačně. Už samotné stavění čajovny bylo pro mě velkým povzbuzením, protože v pondělí ráno přišlo asi 40 ochotných lidí a práce byla během hodiny hotova. Dobrým nápadem se ukázalo vytvoření podlahy ne jen ze samotných koberců ale z kombinace dřevěných palet, kartonů a koberců, což přispělo k pohodlí návštěvníků a zároveň koberce nebyly vlhké a mokré od země.

Jsem také rád, že se našlo dost jak mladých, tak i starších bratří a sester z našeho sboru AC a sboru ČCE, čímž byla bezproblémově zajištěna obsluha a hlídání čajovny. Povzbudilo mě také zapojení naší mládeže do rozhovorů s mladými lidmi ze Svibice. Právě osobní rozhovory tvořily podstatu smyslu čajovny a během Namaxu jsme mohli navázat spoustu nových vztahů, mluvit o různých problémech, sdílet se osobním svědectvím a odpovídat na otázky týkající se křesťanství, Bible, atd. Mnozí lidé poté přehodnocovali svůj pohled na Boha, křesťany a církev.

Celkově byla čajovna během Namaxu pro mě osobně obrovským povzbuzením a výbornou zkušeností. Akce tohoto typu byla určitě přínosem jak pro naší mládež, tak pro hledající lidi v našem městě.

Komentáře

Vložit komentář