01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Festival NaMax z pohledu účastníka

Bogdan Cienciala

02.11.2005

Festival NaMax z pohledu účastníka

Zdroj: namax.image33.org

Prázdniny jsou definitivně u konce a mnoho mladých středoškoláků po dvouměsíční přestávce zasedlo do školních lavic. A právě toto období si mladí křesťané z Českého Těšína vybrali jako čas, kdy uspořádají ve městě již druhý ročník festivalu zvaný Namax. ?Festival? je však pojem velmi abstraktní a tak jsme do poslední chvíle nevěděli, co od toho máme čekat. Zprvu nás také zaskočila gigantičnost celé akce, obzvlášť pak ty, kteří se nezúčastnili prvního ročníku festivalu. Po celý týden několik set křesťanů téměř z celé české republiky mělo zajišťovat program, jako jsou workshopy, semináře, sporty, přednášky na školách, happeningy, street-teamy, koncerty a v neposlední řadě také úklid a kultivaci města.

Zaměření celé evangelizace nebylo ovšem ve veřejném zvěstování evangelia z pódií a reproduktorů, ale hlavně v osobních rozhovorech a svědectvích. Chtěli jsme ukázat lidem Boží lásku a zájem, a také jsme chtěli zbourat mylné představy o křesťanech. Kdekdo si totiž pod tímto pojmem představí vážné a nudné lidi mluvící náboženskou řečí a nevylézajících z kostelů. Obyvatelé města tedy mohli vidět, že mladí lidé patřící do Boží rodiny dokáží opravdu žít ?namax?.

Nejvíce času jsme trávili na street-teamech a v čajovně. Tam se nám podařilo seznámit a navázat vztahy s různými teenagery z našeho města, kteří by možná o křesťany jinak nezavadili. Mnozí z nich se zajímali o otázky týkající se Boha, křesťanství a duchovního života a byli jsme rádi, že jsme s nimi mohli hovořit a některým tak i zvěstovat evangelium.

Dnes a denně potkávám mladé lidi, kteří si uvědomili, že život není jen výplod evoluce, hmota, náhoda?, ale musí za tím být něco víc. Dnešní svět ovšem nabízí velké množství bludů a falešných učení, kteří vedou tyto hledající osoby špatným směrem a lidé se k nim snadno přikloní. Jsem rád, když se ve městě může zvěstovat evangelium vedoucí k životu a že ho někteří uslyší dříve, než nějaké scestné učení. Evangelium by mezi mládeži v každém městě naší země mělo znít čím dál tím častěji a právě k tomu napomáhají festivaly, jako je Namax.

Jsem rád, že Namax mohl proběhnout v našem městě a věřím, že to není poslední akce tohoto typu, která u nás byla uspořádaná. V Bibli je jeden verš, který když čtu, tak cítím, že je určen mě a naší mládeži.

"Neboj se! Mluv a nemlč, protože já jsem s tebou a nikdo ti neublíží. Mnozí v tomto městě patří k mému lidu." (Skutky 18:9b ? 10)

Komentáře

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 29.12.2005, 08:31:21

Bogdane Bognane ten článek byl super a doufám že příští rok mi tež zajistíš tričko a ten papírek jestli vúbec bude namax tak jse ozvi chlape čest Tomáš jo a bude ted v pátek mládež napiš sms mám nový telefon a nové číslo tak jsi ho napiš takže 739142676tak jse ozvi čest

Vložit komentář