01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Misijní výjezd do Dětského centra v Praze

Bogdan Cienciala

28.08.2006

Misijní výjezd do Dětského centra v Praze

Zdroj: Benjamin Wojnar

Není to tak dávno, kdy k nám zavítalo několik týmů z USA nebo i jiných zemí, aby nám pomohli s dostavbou KC a navíc nás i finančně požehnali. A ve stejném duchu jsme se snažili i my - jako mládež - požehnat jiné.

Když Benjamin shlédl DVD, kde Teen Challenge žádalo o podporu dětského centra na Žižkově, nejen on pocítil, že bylo dobré na tuto výzvu zareagovat a nějakým způsobem tento projekt podpořit. Rozhodli jsme se tedy pomoci s dostavbou budovy, v níž TC provádí rekonstrukci a také je maličko finančně požehnat. Utvořil se tedy tým a mohli jsme vyrazit. Stačilo jen vystoupit na žižkově z tramvaje abychom si uvědomili, že hřích je tady to, na čem se dá dobře a snadno vydělat. Obě strany ulice totiž lemuje množství heren, night-clubů, hospod a barů různé úrovně a mezitím mnoho dětí, kteří sociálně i citově strádají. Hned druhý den jsme se rozdělili na holky, které nejenom programem sloužily dětem a kluky, kteří vypomáhali na stavbě. každý den měl v podstatě stejný průběh. Od rána do odpoledne jsme pomaháli při rekonstrukci domu, který kromě nové střechy byl ve stádiu hrubé stavby. Práce to po celou dobu byla čistě destrukční, což mnohým účastníkům velmi vyhovovalo. Večer se šlo na památky. Ale moc jsme si je ani tak neprohlíželi jako jsme na nich vymýšleli různé extrémní soutěže. Jako mládež jsme tedy měli super čas. Vítek a jeho žena Lucka, což jsou tamní vedoucí z nás byli nadšení. Moc mě potěšilo, že jakmile jsme odjížděli, byla ta udělána práce vidět. Nejenže jsme někoho požehnali, ale sami jsme byli požehnáni. Po celou dobu pobytu jsem to bral tak trochu jako brigádu. Ale před odjezdem jsme dostali vzpomínkovou fotografii, kde byla vyfotografována skupinka místních dětí a u toho byl verš, že "cokoli jste učinili jednomu z těchto nepatrných, mě jste učinili" a tegdy jsem si uvědomil skutečný smysl toho všeho. Byli jsme tam sloužit dětem na ulici a tudíž jsme sloužili samotnému Kristu Ježíši!

Chtěl bych vás poprosit, abyste za tamní službu modlili. Jsme rádi, že jsme tam mohli být, neboť víme, že "naše práce není v Pánu marná".

Komentáře

Vložit komentář