01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Nový web kctesin.cz

Bogdan Walek

24.02.2009

Zdravím všechny!

Chtěl bych v krátkosti představit nové funkce a možnosti webu kctesin.cz, který jak jste si jistě všimli doznal v některých ohledech podstatných změn jak v grafické, tak v obsahové části. Nejprve popíšu některé obecné nebo nezařazené novinky na webu a později se budu snažit příblížit každou sekci.

Obecně

Nejdůležitější změnou prošla jistě hlavní strana. Změnili jsem jak grafickou podobu, tak i velikost hlavního boxu, aby pro běžné rozlišení 1024*768px a vyšší byly stránky bez omezení použitelné. V horní části jsme přidali automatický měnič loga, jehož účelem je znázornit hlavní oblasti zaměření našeho webu.

V levé části je box pro přihlášené uživatele, kteří mimochodem mají více výhod oproti nepřihlášeným nebo neregistrovaným uživatelům - viz Výhody registrace. Proto rozhodně doporučuji registraci, která Vám zabere chvilku a umožní Vám pohodlnější psaní komentářů a práci s příspěvky ve fóru (jejich možnou zpětnou úpravu po vložení), zobrazení rychlého přehledu nebo možnosti zasílání novinek na Váš mail, čímž budete vždy informování o důležitých věcech na webu nebo mimořádných akcích našeho sboru.

Dále jsou na hlavní stránce zobrazeny nejnovější články, nejnovější mimořádné akce a slovo na tento týden. Obzvlášť bych chtěl upozornit na zobrazení nejnovějšího kázání, které již není potřeba stahovat, ale ho lze přehrát pomocí integrovaného přehrávače.

Další novou podstatnou změnou je možnost vkládání článků přímo na webu - pomocí odkazu Chci vložit nový článek - zde vyplníte jméno a svůj email - pro příhlašené jsou tyto údaje předvyplněné, vyberete kategorii a vložíte popis článku. Celý článek můžete do pole Popis vložit přímo z MS Wordu nebo jiného textového editoru a integrovaný editor si poté s formátováním sám poradí. Po vložení článku budou informováni naši redaktoři, kteří článku případně upraví formát a pokud je obsahově v pořádku, pak jej schválí a poté se již článek zobrazí na webu.

Poslední podstatnou změnou je možnost vložení vlastní přezdívky pro neregistrované uživatele při vkládání komentářů k článkům a příspvěků ve fóru. Oproti staré verzi webu tak odpadá nutnost se registrovat při psaní komentářů nebo příspěvku, pokud uživatel chěl být jednoznačně rozeznatelný. Přihlášení uživatelé mají jméno při psaní komentářů a přispěvků předvyplněné.

Sekce Kdo jsme

Tato sekce neprošla v podstatě žádnými změnami. Do budoucna počítáme s rozšířením této sekce a další důležité podsekce a informace.

Sekce Akce 

Pravidelné akce jsou již jednoduše administrovatelné, proto by měly být vždy aktuální.

Mimořádné akce byly rozšířeny o možnost zobrazení obrázku ke každé akci a jeho zvětšeniny po kliknutí. 

Sekce Články 

Články a hlavně komentáře by měly být nyní přehlednější a také každý článek může obsahovat jeden tématický obrázek.

Sekce Foto

Změnil se systém prohlížení fotografií v jednotlivých albech. Pro pohodlné prohlížení je potřeba mít v prohlížeči povolený Javascript. Po kliknutí na náhled se zobrazí velká fotografie, kliknutím na její levou resp. pravou část se zobrazí předchozí resp. další fotografie v albu. 

Sekce Kázání

Přibyla možnost přehrávání si kázání přímo na webu pomocí integrovaného přehrávače.

Sekce Skupinky

Zatím beze změn.

Sekce Fórum

Fórum je tříděno do kategorií. V každé z nich je možné přidat příspěvek nebo reagovat na některý z již vložených příspěvků. Přihlášení uživatelé mají možnost editovat vlastní příspěvky do 3 dnů od jejich vložení.

Sekce Odkazy

Nová sekce, která zobrazuje různé odkazy na firmy, organizace, blogy, atd. tříděné do kategorií. 

Komentáře

Napsal/a: letuška

Vloženo: 14.04.2009, 15:39:31

<p><strong><em>no nevidim  duvod pro nové stránky takze papa</em></strong></p>

Vložit komentář