01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Logos Bible Software 4 JE ZDE!

Bohuslav Wojnar

02.11.2009

 Nový Logos Bible Software 4 dnes (2. listopadu 2009) představen veřejnosti

 

Dnes, po dlouhých debatách a netrpělivém očekávání odborníky, byl v USA představen nový Logos Bible Software 4, který není jen novější verzí tohoto snad největšího profesionálního biblického softwaru, ale je to zcela nová filozofie přístupu k biblickému studiu.

Logos Bible Software jsem poprvé držel v rukou v roce 1996, kdy mě zaujal myšlenkou vytvoření platformy pro různé Bible, ale také pro ostatní křesťanské knihy. Tehdy jsem jej ovšem odložil a moc nepoužíval, protože se mi zdál dost málo „user friendly“. Před pár léty mě napadlo, že se podívám na www.logos.com , abych zjistil, jak je na tom novější verze tohoto robustního programu, a nestačil jsem se divit.

Logos Bible Software 3 předčil vše, co jsem si mohl představit. Byl to velmi obsáhlý program, ovšem velmi snadno použitelný, s možností si jej přizpůsobit přesně svým potřebám. Ve srovnání s často zmiňovaným programem pro práci s originálními jazyky, Bible Works, je Logos schopen všech stejných úkonů, ovšem v prostředí, které je (dle mého názoru) vizuálně i použivatelky mnohem přívětivější. Možností si vybrat do své elektronické knihovny ty nejmodernější odborné biblické pomůcky a slovníky, encyklopedie, komentáře i jiná teologická díla, jakož i běžné knihy k odborné četbě, mně Logos doslova ohromil.

Dnes je zde oficiální představení Logos Bible Software 4 a musím přiznat, že jsem se na tento den velmi těšil. S úzkou skupinou Beta testerů jsem měl možnost tento program už nějaký čas zkoušet a musím říct, že je úplně nový program, s novým přístupem, zbudovaný nově, úplně od základu. Pro dřívější uživatele mnohem konzervativnějšího Logosu 3 bude asi změna až příliš veliká, ovšem po nějakém čase zjistí, že jsme v úplně nové dimenzi ovládání Bible i celé své knihovny, kterou máme možnost neomezeně doplňovat o nové knihy (dnes je to asi 10 000 titulů).

Co se týče českých překladů Bible, je zatím k dispozici pouze Kralická Bible, ale v jednání jsou minimálně Český ekumenický překlad a Český studijní překlad. Bob Pritchett, zakladatel a CEO Logosu přislíbil, že na to dohlédne, aby všechny moderní překlady Bible do Češtiny v Logosu byly. Těším se na to a myslím, že si naše české překlady Bible zaslouží být součástí tohoto největšího a nejdynamičtěji se vyvíjejícího Biblického programu, který v anglicky mluvicích zemích stále více nahrazuje klasickou knihovnu pastorů, učitelů na Biblických školách i studentů.

A to nejzajímavější nakonec! Logos Bible 4 synchronizuje svůj obsah na více počítačích (třeba na notebooku a doma na stolním počítači) ale také na iPhonu, kde všechny překvapil, jelikož to přišlo vše najednou. Rázem se Logos 4 stal tou nejlepší iPhonovou Bibli, která je k dispozici. Stojí za to si jí vyzkoušet. Je zdarma. Nejlépe samozřejmě funguje v součinnosti s licencí na "velký" Logos na počítači.

Ve verzi Alfa je také Logos 4 pro MAC. A to už je co říct. Zkrátka, Logos je nejen největší a nejobsáhlejší biblický software, ale také nejdynamičtěji se rozvíjející. Stojí za to do něj investovat. Vlastnosti myslím nejlépe ukážou prezentační videa na stránkách www.logos.com/4

Jelikož s tímto programem už léta pracuji, rád odpovím na případné dotazy.

www.logos.com

blog o Logosu 4:  je zde

Komentáře

Napsal/a: Vlada

Vloženo: 21.11.2009, 23:52:30

hezký den, software mě zaujal, cena je ale dost vysoká nevíte jestli se dá pořídit multilicence? Díky

Napsal/a: Bohuslav Wojnar

Vloženo: 10.12.2009, 20:47:57

Logos nemá multilicenci, protože je vázán na uživatelský účet, který dovoluje mít software na všech svých počítačích (doma, v kanceláři, na netbooku, iPhonu)  a to vše synchronizované. Logos nemá problém s tím, když je software používán rodinným příslušníkem (manželka, děti), pokud nejsou samostanými služebníky. Např. manželka pastora je OK, manželka - pastor už ne. V tom případě by měla mít svou vlastní licenci. Ano je to drahý software, ale je to profesionální nástroj, který nemá konkurenci, co se týče množství knih a pomůcek (těch nejlepších na trhu) k dispozici. Vřele doporučuji.

Vložit komentář