01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Modlitba

Zápas o duši - leden 2007

05.03.2007

Americký kazatel Joe Wright byl požádán, aby zahájil nové funkční období kansasského Senátu modlitbou. Každý očekával obvyklé nic neříkající fráze, ale to co uslyšeli začínalo slovy:

Nebeský Otče, přicházíme dnes proto,abychom veřejně vyznali své hříchy, žádali odpuštění a hledali Tvé vedení a směr. Připomínáme si Tvá slova, která nás varují: Běda těm,kdo říkají zlu dobro a dobru zlo, …(Izajáš 5:20) Ale to je přesně to, co děláme. Ztratili jsme duchovní rovnováhu a základní hodnoty jsme obrátili vzhůru nohama. Vykořisťujeme ty nejchudší mezi námi, ale říkáme tomu loterie. Odměňujeme lenivost,ale říkáme tomu sociální dávky v nezaměstnanosti.Zabíjíme naše nenarozené děti, ale říkáme tomu svoboda volby. Zastřelení jednoho z těch,kteří potraty provozují, považujeme za oprávněný čin. Zanedbáváme výchovu svých dětí a netrestáme je,protože budujeme jejich zdravé sebevědomí.Zneužíváme moc a nazýváme to politika. Dychtíme po majetku bližních, což považujeme za příležitost v tržním hospodářství. Zamořili jsme naši společnost a média oplzlostí,pornografií a říkáme tomu svoboda slova a projevu. Vysmíváme se hodnotám našich předků a nazýváme to osvíceností.
Bože, zkoumej náš život, podívej se do našich srdcí, očist je a osvoboď nás od každého pokušení. Amen!

Reakce byla okamžitá. Řada zákonodárců na protest opustila zasedání během modlitby. V dalších šesti týdnech volalo do kansasského sboru více než pět tisíc posluchačů, z nichž jen 47 reakcí bylo negativních. Mnozí žádali sbor, aby jim byla modlitba zaslána písemnou formou. Modlitba měla mezinárodní ohlas v Indii, Africe a Koreji. Známý rozhlasový komentátor odvysílal modlitbu v pořadu „A tak končí můj příběh“. Reakce, která následovala patřila k těm největším.

Přebráno z časopisu „Zápas o duši“ – leden 2007

Komentáře

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 05.03.2007, 19:09:07

škoda že nezašel do našeho parlamentu.To by si ho asi ani nikdo nevšiml. P. Vaněk

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 07.03.2007, 10:24:15

hlavně by ho tam asi raději ani nezvali.dita.

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 19.03.2007, 11:12:08

Jsou chvíle, kdy i křesťané potřebují obrácení. Nedávno na naší školce v KC Olinka řekla: \"Dnes si, děti, budeme říkat něco z Bible.\" Jaká myslíte, že byla reakce? Co byste čekali? Nadšené, dychtivé pohledy, ... ??? (Ano, něco takového, vždyť přece vyučujeme děti z křesťanských rodin.) Namísto toho se z několika úst ozvalo unuděné: \"Záááse?\" Nu, Bible není to, čím by se mnozí lidé z našeho sboru rádi zabývali. Nezapomínejme – za postoje našich dětí vůči Bibli jsme zodpovědni my – dospělí. Jiřina

Vložit komentář