01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

Nápověda

Zde máte k dispozici články tříděné do kategorií, které můžete komentovat pomocí Komentářů dole pod každým článkem.

Přijmout Boží pohled

David Chlebus

12.04.2007

Včera jsem četl příběh o Gedeónovi který je zapsaný v knize Soudců 6.,7.,8.kap. (čti 7:7–22), Musím říct, že jsem ten příběh četl poprvé v životě (ikdyž jsem o něm mnoho slyšel), ale vše co jsem o příběhu slyšel není nic proti tomu co jsem opravdu četl.

Vstupme do situace, kdy Gedeón se třemi sty muži (po radikálním zkrácení rozpočtu) stojí blízko doliny obsazené bezpočtem Midjánských protivníků. Gedeón na mě působí velice nejistým dojmem od počátku příběhu , měl o sobě velice nízké mínění, byl to muž ustrašený, ve svém jednání slabý. Situaci navíc zhoršil fakt obrovské přesily na straně protivníků. Myslím, že tu noc se Gedeón hodně modlil a nedivil bych se kdyby „šmatlal“ ve stanu ze strany na stranu a žvýkal stanový kolík (taky bych to dělal :–)). Byl zkrátka velice rozrušen. V tom mu Bůh řekl: „sestup do tábora nepřátel, jestli se bojíš jít sám vezmi sebou mládence Půru.“ Gedeon tak učinil, sestoupil s Půrou a dorazil právě ve chvíli kdy si strážní povídali o snu, ve kterém pecen chleba drtí midjánský tábor. Strážní z toho učinili dost přesný závěr, ale to podstatné je, jak to promluvilo ke Gedeonovi. Je psáno, že po vyslechnutí tohoto snu i výkladu se Gedeon poklonil. Mám za to, že v tento moment Gedeon přijal a uviděl Boha jednajícího daleko před ním, Pána, který je v hlavní roli celé situace.

Snažím se poukázat na jednu věc: Tento Gedeon před nějakým časem rozprostíral rouna na zemi, aby získal ujištění, že si Bůh chce použít právě jej k vysvobození Izraele. Bůh Gedeonovi podle jeho smělého požádání dvakrát zázračně a nevyvratitelně dal na jevo svou přízeň, ale věřím, že by se Gedeón nedal přesvědčit, ani kdyby rouna poletovala a tráva pod nimi zmodrala. Jeho srdce bylo tvrdé a jen nakrátko rouna „zaplácla“ díru opravdového přesvědčení. V čas kdy bylo Gedeonovo srdce opravdu hladové, kdy se chtělo opravdu vydat do rukou Stvořitele stačilo slyšet (promiňte když to přeženu) tlachání dvou strážných a mělo to za následek takové svěření do bezpečných rukou Božích, že k vítězství stačilo udělat „kravál“ a Midjánci se vraždili navzájem. Pochopte: nechci nikomu balit jeho rouna rozložená před Pánem (ostatně Bůh na ně minimálně dvakrát odpověděl), ale jestliže Gedeónovi byla jen levnou náplastí, tak se nechci obírat o zkušenost sestoupit do tábora nepřátel a spatřit Boha jednajícího přede mnou.

Moje modlitba tedy zní: Dobrý Otče, jestliže mé oči stále zůstávají zavřené a nejsem schopen stále přijmout tvůj pohled na skutečnost, doveď mne prosím do míst odkud se sám díváš, a učiň, abych mohl spatřit ze tvého náručí jak se věci mají. Ve jménu Pána Ježíše Krista. Amen.

Boží Pokoj a milost našeho Pána vám všem.

S pozdravem David Chlebus

Komentáře

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 19.04.2007, 10:50:14

Je to pravda, Bůh jedná před námi, i když o tom ještě nevíme. Bůh dokáže věci načasovat tak, že se pak divíme. Člověk by to tak nedokázal. JJ

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 16.05.2007, 21:03:17

Tva modlitba je velice dojemná . AV

Napsal/a: nepřihlášeny uživatel

Vloženo: 25.05.2007, 07:38:55

Nejen dojemná,ale hlavně pravdivá,když člověk prožívá nejistotu,potřebuje ujištění.Nejlépe od Bpha.Občas jsem v situaci,kdy \"okusuju stanový kolík\"(to přirovnání mě dostalo!)Takže,Davide díky za článek,zase mně poposunul o kousíček Bohu blíž!Děkuji.

Napsal/a: ?

Vloženo: 15.02.2010, 18:24:03

Hezký sloh .... dobřeeee)))

Vložit komentář