Křesťanská fotbalová liga

Aktuality

04.06.2011

Skončil 7.ročník KFL

Posledním zápasem mezi týmy SCEAV Třanovice a AC Radikální byla ukončena Křesťanská fotbalová liga.  A tak si pro úplnost doplňme výsledek.

Třanovice - AC Radikální 8:4, branky: Klus A.3, Glajcar Radek  a Guznar 2, Glajcar Roman - Wagner 2, Hlávka a Swaczyna.

1. Fikoczek 27 gólů   2. A.Klus 25   3. Swaczyna  15

Slavnostní předání cen nejlepším třem týmům soutěže, vyhlášení nejlepšího brankáře a střelce KFL se uskuteční v rámci tradičních Slavností tří bratří a to v neděli 19.června odpoledne na náměstí ČSA v Českém Těšíně. Vítěz SCEAV Třanovice bude reprezentovat oblast Českého Těšína na Mistrovství ČR v malé kopané, které se bude hrát o prázdninách v Pardubicích. Všem hráčům přejeme úspěšnou reprezentaci regionu.

29.05.2011

Tabulka 7.ročníku KFL

Jsou v ní započítány výsledky z podzimní části týmu Ambassadors, který na jaře odstoupil ze soutěže. Tabulka uváděna na webu KFL není vygenerována správně.

Zápasy 28.5.2011

Poprvé v jarní části nepřálo počasí a zápasy se hrály v dešti. Nicméně týmům to nevadilo a co slouží k jejich cti je jejich účast. Dymaři si dokonce zahráli dva zápasy za sebou a potvrdili tak jistotu druhého místa.

Filadelfia - Dymaři 2:4 branky: Juhaščik 2 - R.Szkandera 2, Mlynek, Patera

Dymaři - KC 7:7, branky: R.Szkandera 3, Plucnar 2, Mlynek, vlastní - Protz 4, Kondziolka, Čepa,Janík

Rozvoj - AC 8:6, góly: Michal Calupa 3, Geryk, Bílek, Marosz, Macek 2 - Pszczolka 2, Špička, J.Čonka 2

21.05.2011

Zápasy KFL 21.5.2011

Rozvoj ČCE - SCEAV Třanovice  1:6 (1:1)

Jasný favorit se proti houževnatě hrajícímu soupeři hodně dlouho trápil. Domácí nijak pečlivě nebránili, ale hrotová tykadla Třanovic jakoby měly neseřízenou mušku. Většina střel končila na dobře postaveném brankáři Rozvoje. Jen jediná dalekonosná střela z kopačky A.Kluse si našla cestu do sítě. Když těsně před půlí po výkopu brankáře  vyhrál vzdušný souboj s brankářem M.Chalupa a bylo srovnáno na 1:1.  Druhou část začali domácí nesoustředěni a toho soupeř využil k rychlým brankám a pohodlnému náskoku.  V momentě, kdy přicházely chyby Rozvoje se více na jejich straně mluvilo než hrálo a to se promítlo na celkové jejich porážce. Branky ve druhém poločase stříleli jen fotbalisté z Třanovic, po dvě trefy přidali Hanák a Fikoczek, jednu kapitán Glajcar.

KC Mojská - AC Radikální  5:12 (0:7)

Domácí se s bídou posbírali do počtu potřebného k utkání. Toho hosté beze zbytku využili a po pěkných kombinacích lehce navyšovali skóre ve svůj prospěch. Jen v první části nasázeli sedm branek a další gólovky neproměnili. Kdo čekal pokračování v brankostroji byl  v druhé polovině zklamán. Hráči z Mojské nečekaně ožili a dokázali během pár minut vstřelit čtyři branky a zkorigovat hodně nepříznivý stav. V závěru se přece jenom probudili střelci z AC a dovršili plný tucet branek. Mezi domácími střelci  překvapivě kraloval Zabystrzan se dvěma góly, na straně hostí dal Čonka st. 4 branky, o jeden méně Vagner.

14.05.2011

Utkání  KFL 14.5.2011

AC Radikální - Filadelfia 0:5 kontumačně. Už podruhé nepřišli hráči domácích k utkání, což nenese dobré světlo na jejich zájem o soutěž.

KC Mojská - Třanovice 2:11 (0:8) branky: Bolek 2 - Fikoczek 5, Klus A. 3, Glajcar Roman 2, Glajcar Radek

První poločas byl ze strany hostí excelentní. Neprve zvonily po střelách A.Kluse tyče, pak ji začal brankostroj.  Ve druhém poločase se již jen dohrávalo. Za zmíňku stojí gól vstřelený přímo z rohu Bolkem a dvě nádherné střely do šibenice. Postarali se o ně nejprve Fikoczek skoro z půlky hřiště, ve druhé části se podobně parádně trefil Bolek.

Tabulka střelců k 15.5.2011

1. Fikoczek 25 gólů   2. A.Klus 21   3. Swaczyna 14   4. Bolek 11 branek

07.05.2011

Zápasy  KFL 7.5.2011

KC Mojská - Rozvoj ČCE 3:2 ( 1:2), Ježek 2, Kondziolka - Chalupa Michal, Bílek

První sobotní zápas přinesl tvrdý souboj obou celků. Až do 17.minuty byl stav bez branek, pak se prosadil Michal Chalupa a Rozvoj vedl 1:0. Stačila chvilka nepozornosti a rychlý protiútok do zcela odkryté obrany a Kondziolka prostřelil gólmana a srovnal za necelou minutu na 1:1. O chvilku na to vhazovali Rozvojáci aut téměř od své branky a s míčem prošel Bílek až k blízkosti branky a z téměř nemožného úhlu zajistil opět vedení svému týmu. Ve druhém poločase se hra přiostřila a hráči více komentovali zákroky než se soustředili na hru. Ve 37.minutě prošla střela skoro z poloviny mezi hráči a jen jemnou tečí Ježka skončila v síti Rozvoje 2:2. Pak přišlo první vyloučení na straně Rozvoje, výhodu hráče v poli soupeř nevyužil, ale hned po návratu hráče na hřiště strhl vedení poprvé pro Mojskou Ježek. Jedinečnou možnost nasrovnání měli Rozvojáci o několik minut později. Téměř minutu hráli dokonce v převaze dvou hráčů v poli. Nebyli schopni dobře zakombinovat a fotbalisté Mojské všemi dostupnými prostředky odolali a už si nenechali vítězství vzít. Zbytečně nervózní utkání tak skončilo těsnou výhrou KC Mojská. Červenou kartu si připsal Martin Chalupa na straně hostí, za domácí byli oceněni žlutou kartou Mucherl a Kondziolka.

Filadelfia - SCEAV Třanovice 0:5 kontumačně, domácí neměli dostatečný počet hráčů

AC Radikální  - AC Dymaři 0:5 kontumačně, domácí se vůbec nesešli.

Tým Ambassadors odstoupil ze soutěže, jejich výsledky z jara se nebudou započítávat do konečné tabulky.

30.04.2011

Zápasy 30.dubna 2011

Filadelfia - Rozvoj 1:2 (0:1), branky Ruźinski Daniel - Bílek a Michal Chalupa.

Zápas moc fotbalové krásy nenabídl, o to více se bojovalo a každý z týmů chtěl vyhrát. Více možností měli v prvním poločase hráči Rozvoje, několik dobrých možností doslova zahodil, ujala se jediná střela M.Bílka,který z úhlu prostřelil brankáře. Ve druhé části přidal druhý gól M.Chalupa a zdálo se vše jasné. Jenže pak se nedomluvili obránci Rozvoje s brankářem a spíše nahrávka než střela Ruźinského překvapivě došourala až do branky. Víc střeleckých dovedností hráči už neukázali a tak zápas skončil těsným výsledkem.

Dymaři-Agapé - SCEAV Třanovice 1:11, branky: Byrtus - Fikoczek 4,Glajcar Radek a Jaworek L.po 2, A.Klus, Guznar a Žuk po 1.

Mělo to být utkání o první místo v soutěži. Dosud vedoucí Dymaři jako jediní vzali na podzim body tenkrát neúplnému celku z Třanovic. Dnes přijely Třanovice ve svém nejsilnějším složení. Jen pár minut byl stav nerozhodný, pak přišly v rychlém sledu první tři góly z kopačky A.Kluse a Fikoczka a bylo zřejmé, kdo bude tahat za kratší konec. V doslova exhibičním utkání potom rozstřílely Třanovice do dnešního dne jediné mužstvo bez prohry. Touto výhrou se dostaly Třanovice do vedení v 7.ročníku KFL. Ve střelecké tabulce vystřídal Fikoczek svého spoluhráče A.Kluse, na svém kontě má již 20 gólů.

AC Radikální - Ambassadors 5:0 kontumačně, hosté neposkládali potřebný počet hráčů k utkání

Nejlepší střelci po 8.kole

1. Fikoczek O. SCEAV 20  2. Klus Aleš  SCEAV  18 3.Swaczyna R. AC 14

16.04.2011

1.jarní kolo KFL  16.dubna 2011

Třanovice - Ambassadors 3:0 (1:0). Vynikající úvodní utkání jarní části. Ambiciózní výběr Ambassadorsu si pečlivě hlídal nebezpečné tykadla soupeře a dokonce měli první tutovou šanci v zápase. Vyrovnaný stav trval do 14.minuty, kdy se střelecky prosadil Fikoczek. Ani tento gól neodradil prohrávající celek ve snaze vyrovnat. Měli k tomu několik příležitostí, ale gólman M.Klus držel po skvělých zákrocích čisté konto. Už ve třetí minutě druhé půle zvýšil po pěkné akci Žuk na 2:0. Tento nepříznivý stav chtěli hráči Ambassadorsu změnit, leč ani ty největší možnosti v síti Třanovic neskončily. Při závěrečném náporu udělal všemu konec opět Fikoczek, který po individuální akci stanovil výsledek na 3:0.

KC Mojská - Filadelfia 8:0 (3:0), góly za vítěze stříleli: Bolek 3, Morávek 2, Ježek, Popek, Protz. Střelecký koncert začal sólem přes půli hřiště Ježek a zakončil střelou pod břevno. O pár minut se během několika sekund trefili další spoluhráči a v poločase byl stav 3:0. Když hned na začátku druhé části zvýšili hráči Mojské na čtyřbrankový rozdíl, bylo jasno o vítězi. Pak měli několik slibných akcí i protihráči, ale gól se nepodařilo dát. V závěrečných minutách si skóre vyspravili opět střelci z Mojské a vyhráli 8:0.

AC Dymaři - Rozvoj 4:3 (3:1). Vedoucí celek soutěže si měl v pohodě poradit se svým soupeřem. Jenže už ve třetí minutě se překvapivou střelou prezentoval  Martin Chalupa a bylo to 0:1. Po neproměněné další šanci zvýšit, přišel rychlý úder Dymařů a Plucnar srovnal na 1:1. Pak  si fotbalisté z Rozvoje vybrali "oddechový" čas a během půlminuty dostali dva góly z kopačky S.Kujawy. Tak nakonec skončil i první poločas. V tom druhém vletěli Rozvojáci na svého protivníka pořádně zhurta a ve 30.minutě bylo po střelách Michala Chalupy srovnáno na 3:3. Ještě ve stejné minutě nastavil nohu po střele spoluhráče R.Szkandera, zmátl změnou směru míče gólmana a Dymaři opět vedli. Další branky již nepadaly, za to se přiostřily zákroky a přidaly nevhodné komentáře. Což bylo rozhodčím potrestáno třemi žlutými kartami. Po prvním jarním kole zůstává na čele tým Dymařů s minimálním náskokem před Třanovicemi.